JOE COLTON

23. dubna 2012 v 17:41 | eddie |  COMICSOVÉ POSTAVY
"My cholesterol is a little high."
S blížící se premiérou druhého G.I.Joe: Retaliation (českým distributorem nazvaný G.I.Joe: Odveta) bychom si mohli osvětlit, co že to tam vlastně vůbec dělá Bruce Willis. Nehraje nikoho jiného než generála Joe Coltona, který je typickým americkým patriotem, hrdinou, bojovníkem a vším tím, co k americkému vojákovi patří. Kde se ale tenhle chlapík vůbec vynořil a co je zač?

Joseph Colton je smyšlená postava, která se poprvé neobjevila v žádném comicsu, která se dokonce neobjevila ani v žádné knize nebo filmu. Poprvé spatřila světlo světa jako hračka z kolekce G.I.Joe: A Real American Hero (jaká to patriotistická masáž pro děti :-)). Až později se ostřílený generál objevil v několika číslech comicsu G.I.Joe.

Ač je postava poměrně mladá, má docela bohatě vymyšlenou minulost, která leckoho může pobavit (především ty protiamericky založené). Colton jako nejlepší absolvent vojenské školy ve West Pointu nastoupil ke Speciálním jednotkám a stal se legendárním Zeleným baretem, který později kosil nepřátele ve Vietnamu a pouze on se dvěma dalšími muži přežil jeden z ničivých útoků. Právě on se stal velitelem jednotky G.I.Joe, vykonávající akce na rozkaz samotného prezidenta! Na konci šedesátých let jej ale vojenský život unavil a rozhodl se cestovat. Nikoli se jezdit válet na lehátko k moři, ale samozřejmě v nebezpečných zemích prožívat ještě nebezpečnější dobrodružství a souboje o život, aby se za deset let mohl opět vrátit k riskantní práci pro americkou vládu (proč zabíjet v zahraničí, když může stále pomáhat vlasti!). Jako bezpečnostní specialista pracoval na mnoha nejtajnějších (a samozřejmě opět nejnebezpečnějších) operacích. Na stará kolena však stále nepolevuje a nedělá nic jiného, než že spolupracuje s novou jednotkou G.I.Joe. Pomáhá jim a vrací se k akci! Je to přece americký voják, zapálený vlastenec a skvělý bojovník!

Samotný Bruce Willis není své plastové ani papírové podobě vůbec podobný a tvůrci se ani nesnaží, aby byl. Místo prošedivělého ježka je tu klasik Bruce s velikým samopalem, který se v poslední době vrací k přímočaré akci. Není však nikdy na škodu vědět, kde se jaká postava vzala, ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama