Death Note 3 - recenze

4. dubna 2012 v 17:31 | Robert Vrba |  RECENZE
DEATH NOTE - ZÁPISNÍK SMRTI 3

Třetí část oslavované série Death Note - Zápisník smrti pokračuje v rozjetém souboji mezi výstředním L a tajemným Kirou - vládnoucím mocí smrtonošského zápisníku. Tentokrát se však jedná nejen o souboj chytrých tahů, skrývání a kamer, ale také o souboj tváří v tvář. Light prozatím podnikal své nadpozemské zásahy do životů zločinců a agentů FBI s ledovým klidem, doprovázen smrtonošem Rjúkem. Jeho rovnováha však byla výrazně narušena díky chytrému tahu jeho protivníka L, který Lighta podezírá a zároveň by jej chtěl zapojit do spolupráce ve vyšetřování. Nastoupí s ním proto na univerzitu jako jeho spolužák a souboj dvou geniálních protivníků může začít!

Prozrazovat více z děje napínavého příběhu by byla pro čtenáře rozhodně škoda, protože autor Cugumi Óba tlačí na tu správnou pilu zase o něco víc. O něco víc budete obdivovat inteligentní dialogy, vychytralosti a úhybné manévry postav (tenisový a zároveň myšlenkový zápas mladých protivníků je prostě špička). O něco víc si budete okousávat nehty napětím a hltat každou stránku především ve chvílích, kdy ústřední dvojice sedí přímo vedle sebe. O něco víc budete také litovat, že jste tohle vydání tak rychle přečetli a budete bažit po pokračování, což je naštěstí v pořádku, protože další části se jen hrnou a už v květnu můžete listovat dílem čtvrtým.

Na sérii Zápisníku smrti je poutavé, že si nachází příznivce i v těch, kteří nemají rádi klasickou mangu nebo japonské komiksy vůbec a papírové vydání si pořizují dokonce i nadšenci, kteří už mají příběh dopředu nakoukaný z animovaného seriálu. Žádným z nich se nelze divit, protože si vás tenhle nevídaně inteligentní nadpřirozený thriller prostě získá. Dostane vás, i pokud k němu přistupujete s nedůvěrou či dokonce odporem. A jestli ne - dávejte si pozor, aby se vaše jméno neobjevilo v Lightově tajemném sešitu...

Scénář: Cugumi Óba
Kresba: Takeši Obata
Brožovaný, 198 černobílých stran, 199,-Kč
Vydalo nakladatelství Crew

Robert Vrba
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mike_L Mike_L | 5. dubna 2012 v 1:28 | Reagovat

Zdravím - kolik dílů by mělo vyjít celkem?

2 eddiecomics eddiecomics | Web | 5. dubna 2012 v 12:44 | Reagovat

V téhle podobě by jich mělo vyjít 13. Tím možná ale nic nekončí :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama