Duben 2012

JOE COLTON

23. dubna 2012 v 17:41 | eddie |  COMICSOVÉ POSTAVY
"My cholesterol is a little high."
S blížící se premiérou druhého G.I.Joe: Retaliation (českým distributorem nazvaný G.I.Joe: Odveta) bychom si mohli osvětlit, co že to tam vlastně vůbec dělá Bruce Willis. Nehraje nikoho jiného než generála Joe Coltona, který je typickým americkým patriotem, hrdinou, bojovníkem a vším tím, co k americkému vojákovi patří. Kde se ale tenhle chlapík vůbec vynořil a co je zač?

Joseph Colton je smyšlená postava, která se poprvé neobjevila v žádném comicsu, která se dokonce neobjevila ani v žádné knize nebo filmu. Poprvé spatřila světlo světa jako hračka z kolekce G.I.Joe: A Real American Hero (jaká to patriotistická masáž pro děti :-)). Až později se ostřílený generál objevil v několika číslech comicsu G.I.Joe.

Ač je postava poměrně mladá, má docela bohatě vymyšlenou minulost, která leckoho může pobavit (především ty protiamericky založené). Colton jako nejlepší absolvent vojenské školy ve West Pointu nastoupil ke Speciálním jednotkám a stal se legendárním Zeleným baretem, který později kosil nepřátele ve Vietnamu a pouze on se dvěma dalšími muži přežil jeden z ničivých útoků. Právě on se stal velitelem jednotky G.I.Joe, vykonávající akce na rozkaz samotného prezidenta! Na konci šedesátých let jej ale vojenský život unavil a rozhodl se cestovat. Nikoli se jezdit válet na lehátko k moři, ale samozřejmě v nebezpečných zemích prožívat ještě nebezpečnější dobrodružství a souboje o život, aby se za deset let mohl opět vrátit k riskantní práci pro americkou vládu (proč zabíjet v zahraničí, když může stále pomáhat vlasti!). Jako bezpečnostní specialista pracoval na mnoha nejtajnějších (a samozřejmě opět nejnebezpečnějších) operacích. Na stará kolena však stále nepolevuje a nedělá nic jiného, než že spolupracuje s novou jednotkou G.I.Joe. Pomáhá jim a vrací se k akci! Je to přece americký voják, zapálený vlastenec a skvělý bojovník!

Samotný Bruce Willis není své plastové ani papírové podobě vůbec podobný a tvůrci se ani nesnaží, aby byl. Místo prošedivělého ježka je tu klasik Bruce s velikým samopalem, který se v poslední době vrací k přímočaré akci. Není však nikdy na škodu vědět, kde se jaká postava vzala, ne?

LOBO na plátně??!

21. dubna 2012 v 14:08 | eddie |  NOVINKY
Lobo je comicsová postava jako hrom! Namakaný, počmáraný lovec odměn, který brázdí na motorce nejedno místo a všechny kosí brutálním způsobem. Že by se jednou měl objevit ve filmu už nejednou děsilo lobovské fanoušky. Poté, co měl režijní otěže na čas v rukou Guy Ritchie někdy v roce 2009 se dnes objevila novinka o tom, že se celovečerní Lobo skutečně bude točit a jeho režisérem bude Brad Peyton. Že ho neznáte? Buďte rádi! Tenhle chlápek má pod palcem Jako kočky a psi 2: Pomsta prohnané Kitty nebo novou Cestu na tajuplný ostrov 2 s The Rockem.

Jméno režiséra je rozhodně trefa mimo terč, pokud nechtějí studia film směrovat na dvanáctileté diváky, jakože nejspíš chtějí. V tom případě už možná ani není nálada přemýšlet, kdo by se měl v hlavní roli (nejspíše hodně zamaskované nebo digitálně upravené) drsné postavy objevit. Jestli Peyton obsadí opět The Rocka, Jeffrey Dean Morgana, který jeví o roli zájem nebo někoho vysněného z internetu. Vlevo jedna z fanouškovských úprav - v hlavní roli Mickey Rourke! Zajímavou volbou by byl i Danny Trejo, který už má kosení lidí ve velkém v malíčku.

Nerad bych přál nějakému projektu zánik, ale Loba pod vedením takového Zacka Snydera bych viděl o moc raději!

Marv se vrací!

20. dubna 2012 v 1:02 | eddie |  NOVINKY

Druhý díl SIN CITY se omýlá internetem už od doby, kdy se začal natáčet díl první, který doprovázelo hltání ukázek, prvních fotek a první scény s Joshem Hartnettem, kterou tehdy tvůrci fikaně šoupli na internet. Věřte nebo ne, už je tomu sedm let! Od té doby se toho hodně namluvilo, naslibovalo i napřehánělo. Ve hře byl Johnny Depp, Angelina Jolie, Salma Hayek nebo tehdejší Rodriguezova láska Rose McGowan, kterou chtěl obsadit i do připravované Rudé Sonji, ze které už nejspíš nadobro sešlo. S Rose McGowan Rodrigueze tehdy odpálkoval i sám Mickey Rourke, který o ní prohlásil, že podle něj není herečka a hrát s ní rozhodně nebude.

Nyní se natáčení konečně skutečně blíží a první klapka padne v létě. Prvními dvěma potvrzenými herci jsou (naštěstí) sám Mickey, bez něhož by byl první film nejspíš o polovinu chudší, protože jeho Marv je prostě božský, a Rosario Dawson, která se vrací jako Gail - drsná šéfka ještě drsnějších prostitutek.

Kdo se vrátí, kdo přibude, a kdo naopak nebude mít čas se brzy dozvíme, protože si myslím, že teď nás novinky z hříšného Basin City budou provázet častěji. Věřím však Robertu Rodriguezovi, který nemívá se sháněním zajímavých herců vůbec problém (slyšeli jste, že ve druhé Mačetě by měl hrát Mel Gibson?) Já osobně se na všechny novinky a návrat do černobílé vize Franka Millera moc těším!

Kingsley vs. Iron Man

12. dubna 2012 v 18:00 | eddie |  NOVINKY
Ben Kingsley si za svou kariéru užil vrcholů a pádů hodně. Má doma Oscara za Gándhího, zahrál si ve Spielbergově Schindlerově seznamu, Polanskiho Oliveru Twistovi i novém Scorseseho Hugovi, ale také skutečně "perlil" s obdivuhodnými parukami v pohromách typu Lovci dinosaurů, Bloodrayne nebo Strašidelná vila. Právě Scorseseho Hugo má však nejspíše za následek nabídku na jeho roli v novém Iron Manovi.

Kingsley by však naštěstí neměl být žádným nadpřirozeným padouchem (mnozí si oddychli) či dokonce plánovaným záporákem Mandarinem (o postavě někdy později). Britský Sir by se sice měl objevit v roli padoušské, ale zato naprosto civilní, tedy nejspíše podobné Rockwellově Justinu Hammerovi. Podobné i v tom smyslu, že bude ve vztahu s nanobotskou technologií.

Do třetího Iron Mana se samozřejmě vrací stará parta v čele s Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Donem Cheadelem či Scarlett Johansson. Většina z nich má zatím plné ruce práce s uvedením květnových Avengerů. Zajímavé také je, že třetí eskapády Tonyho Starka by něměl režírovat osvědčený Jon Favreau, ale Downeyho kámoš, režisér povedené krimi-komedie Kiss Kiss Bang Bang Shane Black, který pracuje i na scénáři (což rozhodně umí, protože má za sebou například Smrtonosné zbraně). Tak či tak, Iron Man 3 by měl být v lecčems jiný. Třeba i ještě lepší!

Death Note 3 - recenze

4. dubna 2012 v 17:31 | Robert Vrba |  RECENZE
DEATH NOTE - ZÁPISNÍK SMRTI 3

Třetí část oslavované série Death Note - Zápisník smrti pokračuje v rozjetém souboji mezi výstředním L a tajemným Kirou - vládnoucím mocí smrtonošského zápisníku. Tentokrát se však jedná nejen o souboj chytrých tahů, skrývání a kamer, ale také o souboj tváří v tvář. Light prozatím podnikal své nadpozemské zásahy do životů zločinců a agentů FBI s ledovým klidem, doprovázen smrtonošem Rjúkem. Jeho rovnováha však byla výrazně narušena díky chytrému tahu jeho protivníka L, který Lighta podezírá a zároveň by jej chtěl zapojit do spolupráce ve vyšetřování. Nastoupí s ním proto na univerzitu jako jeho spolužák a souboj dvou geniálních protivníků může začít!

Prozrazovat více z děje napínavého příběhu by byla pro čtenáře rozhodně škoda, protože autor Cugumi Óba tlačí na tu správnou pilu zase o něco víc. O něco víc budete obdivovat inteligentní dialogy, vychytralosti a úhybné manévry postav (tenisový a zároveň myšlenkový zápas mladých protivníků je prostě špička). O něco víc si budete okousávat nehty napětím a hltat každou stránku především ve chvílích, kdy ústřední dvojice sedí přímo vedle sebe. O něco víc budete také litovat, že jste tohle vydání tak rychle přečetli a budete bažit po pokračování, což je naštěstí v pořádku, protože další části se jen hrnou a už v květnu můžete listovat dílem čtvrtým.

Na sérii Zápisníku smrti je poutavé, že si nachází příznivce i v těch, kteří nemají rádi klasickou mangu nebo japonské komiksy vůbec a papírové vydání si pořizují dokonce i nadšenci, kteří už mají příběh dopředu nakoukaný z animovaného seriálu. Žádným z nich se nelze divit, protože si vás tenhle nevídaně inteligentní nadpřirozený thriller prostě získá. Dostane vás, i pokud k němu přistupujete s nedůvěrou či dokonce odporem. A jestli ne - dávejte si pozor, aby se vaše jméno neobjevilo v Lightově tajemném sešitu...

Scénář: Cugumi Óba
Kresba: Takeši Obata
Brožovaný, 198 černobílých stran, 199,-Kč
Vydalo nakladatelství Crew

Robert Vrba

Těšte se: Usagi Yojimbo

2. dubna 2012 v 23:50 | eddie |  NOVINKY
Usagi Yojimbo. Kdo tohohle drsného králíčka nezná, o hodně přichází! Není to totiž ledajaký ušák, ale kultovní ronin Miyamoto Usagi. Že vám to zní divně nebo dokonce hloupě? Pokud se tomuhle králíkovi podíváte pod srst, zjistíte, že tomu tak vůbec není. Vychází už bezmála dvacet pět let a jeho tvůrce Stan Sakai je na něj po právu hrdý. Zvířátka, která se kosí samurajskými meči v Japonsku 17. století? Je to zatraceně cool!

Crew nám v září chystá české vydání 18. dílu s podtitulem Travels With Jotaro. Jotaro je "synovec" titulního hrdiny. Malý králíček má na svůj věk mimořádné samurajské schopnosti a se svým "strýčkem" zažívá nemalá dobrodružství (proč je strýček a synovec v uvozovkách zasvěcení vědí) . Čeká je nebezpečná liga zabijáků, zlodějka Kitsune a návrat lišáka Sasukého! Rozhodně bude o co stát!

Zatímco my se můžeme v české verzi těšit na osmnácté číslo tohohle roninského drsňáka, v zámoří (a možná i blíž) se dočkali jeho dobrodružství už šestadvacetkrát! Kdo by chtěl být rychlejší než český překladatel, může předhánět třeba na amazonu v ceně okolo deseti dolarů za číslo.